ІГРИ НА РОЗВИТОК КОМУНІКАБЕЛЬНОСТІ

Курс для женщин, которые хотят стать онлайн-тренерами

СПРАГА

Діти розподіляються на пари і стають по обидва боки парти, на якій стоїть чашка з водою.

Руки дітей прив’язують до палиці так, щоб вони не могли зігнутися у ліктях. Далі вихователь просить дітей уявити, що вони йдуть по спекотній пустелі й дуже хочуть пити. Чашка — це джерело. Діти повинні знайти спосіб задовольнити спрагу так, щоб вода з чашки не розплескалась.

(Правильне рішення — напоїти одне одного по черзі.)

 ХТО СПРИТНІШИЙ ТА КМІТЛИВІШИЙ?

Вихователь ділить дітей на дві команди і ставить дві лави.

Далі засікає час і дає команду дітям добігти до своїх лав. Коли діти виконають це завдання, командам дається наступне; перешикуватися на своїх лавах за різними ознаками, наприклад:

  • за зростом;
  • за алфавітом імен;
  • за кольором волосся так, щоб людина з найсвітлішим волоссям стояла першою, а з найтемнішим — останньою.

При цьому треба слідкувати, щоб ніхто з гравців не був зіштовхнутий з лави. За кожного, хто «впав», команда отримує штрафний бал. Тому діти повинні перешиковуватись обережно і допомагати одне одному.

Перемагає команда, яка перешикується швидше і без падінь.

 ЗНАЙДИ ДРУГА

Учні розподіляються на групи по чотири особи. Двоє з четвірки повинні сісти навпроти одне одного, заплющити очі і витягнути назустріч вказівні пальці. Два інших гравці стають позаду тих, що сидять, і по черзі починають «керувати» їх руками, віддаючи різні команди, намагаючись звести вказівні пальці своїх друзів.

 ПРОВЕДИ СЛІПОГО

Одному з дітей зав’язують очі. Інший, подібно поводирю, по­винен обережно довести його до певного об’єкту, намагаючись, щоб «сліпий» не зачепив на своєму шляху різні перепони.

Найкращий поводир той, хто найобережніше доведе свого сліпого до місця.

Поводирю можна запропонувати довести ланцюжок дітей із зав’язаними очима.

Інший варіант цієї гри:

Розподіліть дітей на групи. Кожна група обирає одного грав­ця, який буде зображати сліпого, і йому зав’язують очі. За допомо­гою словесних команд діти повинні довести гравця із зав’язаними очима з одного кінця кімнати чи майданчика до іншого так, щоб він не зачіпав ні руками ні ногами різні предмети в кімнаті.

Щоб гравець із зав’язаними очима не спіткнувся і це зачепив яку-небудь  перепону, команди повинні бути точними і продуманими.

Перемагає група, яка проведе свого гравця більш точно, швидко і отримає менше штрафних балів.

 МІСТОК

Вихователь нагадує або розповідає дітям, якщо це — пер­шокласники, і вони ще Не знайомі з цією історією – казочку  про двох козликів, що зустрілися на містку і не змогли розійтись, бо жоден не хотів вступати дорогу.

На підлозі з дощечок або з листів паперу викладається місток. Дітям дається завдання по двоє перейти місток, рухаючись назус­тріч одне одному так, щоб ніхто не впав в урвище.

Щоб не впасти, діти повинні допомагати одне одному, міня­тись місцями, пропускати одне одного.

МАЛЮЄМО РАЗОМ

Вихователь або діти самостійно розподіляються на групи. Групи по черзі витягають картки, на яких записані слова. Кож­на група повинна намалювати те, що їм дісталось на картці. Ді­ти малюють на великому аркуші, і кожен член групи повинен обов’язково намалювати на загальному малюнку яку-небудь час­тину того предмета, який малюють.

Перемагає група, яка найшвидше намалює свій малюнок.

 НАМАЛЬОВАНА КАЗКА

Вихователь ділить дошку на дві половини, а дітей на дві гру­пи. Кожній групі належить своя половина дошки.

Усі гравці по черзі підходять до дошки і малюють на ній що-небудь невелике, наприклад: будиночок, яблуко, людину, сонечко. Малюнки на дошці повинні йти один за одним. У результаті на двох половинках дошки повинні з’явитись два ланцюжки з ма­люнків.

Кожна група отримує завдання придумати невелику казку по ланцюжку, намальованому іншою групою. У цій казці не повинен бути пропущений жоден малюнок.

 РОБІНЗОНИ

Діти розподіляються на групи, і кожній дається лист паперу. Групи отримують завдання уявити, що вони потрапили на безлюд­ний острів. Діти повинні подумати, як і з чого вони почнуть жит­тя на цьому острові. План своїх дій діти записують і зачитують.

Перемагає група, яка не тільки швидко виконала завдання, а й продумала усі дрібниці.

 МАЛЮЄМО ІЗ ЗАПЛЮЩЕНИМИ ОЧИМА

 Дошка ділиться на дві половини, а діти — на дві команди. Обидві команди отримують малюнок однакової складності. Гравці обох команд домовляються між собою про те, хто з них і в якій послідовності буде малювати на дошці ту чи іншу части­ну малюнка.

Наприклад, один малює контури будинку, інший — ганок, третій — дах тощо. Коли вихователь оголошує старт, члени обох команд виходять до дошки із зав’язаними очима малюють свою частину малюнка. Потім вони повертаються на свої місця, і до до­шки із зав’язаними очима виходять інші члени команди.

Команда може допомагати своєму товаришеві дійти до дошки, знайти місце, де він повинен малювати, і повернутись назад. Підказутти не можна.

Якщо учасник команди потрапив крейдою на чужу половин­ку дошки, команда отримує штрафний бал, а гравцю допомагають повернутись у потрібне місце.

Перемагає команда, яка намалювала швидше і з меншою кількістю штрафних балів.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *