ПРОГУЛЯНКА В ДОЩОВИЙ ДЕНЬ
Курс для женщин, которые хотят стать онлайн-тренерами
Учні третього класу сиділи в порожньому кафе й чекали, поки їм принесуть сосиски. На вулиці йшов дощ. Здавалось, що прогулянка не вдалася. Торстен, так звали одного з хлопчиків, провів виделкою по майже порожніх пляшках з-під лимонаду, що стояли на столі, промовляючи: «Дощ все йде, дощ вже не йде»… Тут його руку зупинив Андре: «Прислухайся, вони дзвенять на мотив пісні!». Усі діти звернули увагу на звучання. Торстен знову провів рукою по пляшкам. Справді, прозвучала мелодія пісеньки й обірвалася. Швидко поставили на стіл ще пару пляшок; але мелодія не вийшла, хоча пробував кожен. Тоді Андре помітив, що в кожній пляшці є трохи лимонаду, тільки кількість різна. Він запропонував поставити пляшки в рядок по кількості рідини в них: у кожній пляшці було трохи менше лимонаду, ніж у попередній пляшці і трохи більше, ніж у тій, що стояла позаду. Спробували знову. Коли принесли гарячі сосиски, грав цілий оркестр. Не зважаючи на дощ, настрій у всіх покращився.
(Порадою самостійно влаштувати подібний концерт вдома можна закінчити заняття в групі продовженого дня. Це може бути домашнім завданням. Можна використовувати ложки, банки, каструлі, губні гармошки тощо.)
ПОКАЖИ ПІСНЮ
Діти розподіляються на декілька груп і кожна група отримує завдання — вивчити якусь популярну дитячу пісеньку.
Далі кожна група зображує свою пісню за допомогою міміки, жестів і рухів, щоб інші спробували вгадати, що це за пісня. Після того як пісня вгадана, діти виконують її хором.
МУЗИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ
Вихователь пропонує дітям уявити і показати себе музикою, що грає на різних музичних інструментах. За жестами одне одного діти повинні вгадати, на яких інструментах грають їхні друзі..
Потім діти розподіляються на групи і кожна група зображує невеликий оркестр.
Коли демонструється оркестр однієї групи, решта дітей намагається відгадати, на яких інструментах грають музиканти.
ШКОЛА ЖАРТІВ
Серед дітей обирається один, який виконує роль учителя. «Учитель» ставить учням питання, на які вони повинні відповідати так, щоб розсмішити своїх друзів. Наприклад:
Чому ти спізнився на урок?
Я спізнився, тому що трамвай, на якому я їхав у школу, попав під машину, і я надавав йому першу допомогу.
Або:
Чому ти не вивчив це правило?
Я його вивчив, але воно загубилось у мене в голові.
На обдумування відповідей дітям дається декілька хвилин. На кожне питання «учителя» по черзі відповідають усі діти. Перемагає той, чиї відповіді найбільше розсмішать дітей. Гру можна провести в інший спосіб. Діти на картках пишуть питання і складають у шапку (вазу тощо). Далі ведучий або вихователь перемішує картки і кожен учень витягає по питанню, на яке придумує смішну відповідь. Перемагає також той, чия відповідь найбільше розсмішить дітей.