Оцінювання творчих завдань

Творчі завдання оцінюються не нижче, ніж середній рівень. Не секрет, що є учні, які від природи мають мистецький дар, але за характером вони не позбавлені лінощів, тому виконують роботу не належним чином. Є й інші діти, яким важче дається цей предмет, але при цьому вони не лінуються й працюють наполегливо. Роботи таких учнів я ніколи не пропоную до порівняння, оцінюючи їх добрими балами за охайну, наполегливо виконану роботу.

Захист робіт може відбуватися у формі виставки, конференції, диспуту.

Як учитель образотворчого мистецтва я прагну сама пізнати щось нове, опанувати цікаву техніку, а згодом за допомогою сучасних методів і прийомів навчання – донести її до учнів. Мені хочеться, щоб школярі зробили її для себе цікавою, навіть важливою, а також мали бажання використовувати її в певних життєвих ситуаціях.

Підбиваючи підсумки вище сказаного, можна стверджувати, що творча співпраця на уроці – один із найважливіших чинників, що не тільки забезпечує ефективне засвоєння матеріалу й практичне розв’язання проблеми, але й дає можливість учневі розвивати творчі здібності, вільно висловлювати свою думку, виявити ініціативу, а вчителеві – не загасити творчу іскру в душі. Тому уроки образотворчого мистецтва ґрунтуються на принципах:

  • спілкування всіх учнів;
  • висловлення всіх учнів;
  • переваги робочого шуму;
  • самостійного розподілу ролей;
  • зміни місць;
  • повної самостійності;
  • індивідуального підходу до розв’язання завдання;
  • розвитку логічного, критичного й творчого мислення.

Я вважаю, що тільки за цих умов урок може виховати, виростити, виплекати гідного громадянина, особистість, яка має власну думку, індивідуальний підхід до справи, необмежений творчий потенціал, а також відзначається бажанням здобувати нові знання і вмінням працювати в команді, уболівати й відповідати за неї.

Отже, образотворче мистецтво – один із засобів творчого розвитку вчителя та учнів. “Творчість, — писав В.О. Сухомлинський, починається там, де інтелектуальні й естетичні багатства, засвоєні, здобуті раніше, стають засобом пізнання, освоєння, перетворення світу. При цьому людська особистість немовби зливається із своїм духовним надбанням”.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *