Мета: 1) навчальна: закріпити з учнями техніку мозаїки; продовжувати формувати навички роботи в групах;
2) розвивальна: формувати у дітей основи просторового мислення; уміння сприймати; вчити розрізняти та аналізувати різні техніки виконання; розвивати дрібну моторику руки; творчі здібності;
3) виховна: виховувати в учнів інтерес до звичаїв і традицій свого народу; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості
Обладнання: навчальні плакати, присвячені Різдву; фотографії ангелів, колядки
Матеріали та інструменти: папір, простий олівець, кольорові нитки; клей, ножиці.
Тип: комбінований урок
Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
— Сьогодні на уроці ми працюватимемо разом. Тому я розраховую на вашу підтримку й допомогу. Кожному з вас я хочу побажати на цьому уроці бути:
У – успішним
С – самовпевненим
П – працьовитим
І – інформованим
Х – хоробрим
У – уважним
Інакше кажучи, я бажаю вам УСПІХУ!
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
Інтелектуальна розминка «Вірю – не вірю»
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
Сьогодні ми будемо працювати в групах – створювати Різдвяних Янголів. А як ви думаєте, в якій техніці ми будемо працювати?
«Мозкова атака» А що таке мозаїка?
Мозаїка – це різновид монументального мистецтва, зображення або візерунок, складений зі шматочків різнобарвних каменів, смальти, кераміки
Для досягнення успіху нам потрібно сформулювати завдання уроку. Це може зробити кожний з вас.
Використовуючи формулу, давайте з’ясуємо мету уроку.
Після цього уроку я зможу:
— пояснити…
— створити…
— набути навички роботи…
Отже, після сьогоднішнього уроку я зможу пояснити, що таке мозаїка, створити композицію «Різдвяний Янгел» у техніці мозаїки; набути навички роботи працювати в групах
IV. Мотивація навчальної діяльності
Ми з’ясували, чого ми хочемо досягти, але потрібно ще відповісти на таке питання:
— для чого нам це потрібно?
— де нам це знадобиться у житті?
V. Очікування.
У вас на партах сині і оранжеві кульки. Під кінець уроку ми повинні вбрати наше дерево Надії – ялинку. Зараз на зелених кульках напишіть, чого ви очікуєте від нашого уроку і прикріпіть на ялинку.
VI. Пояснення нового матеріалу.
— Хто такі ангели?
— Ангел в перекладі з давньогрецької означає «вісник», «посланець». Це надприродна безтілесна і безстатева істота, яка виконує волю Творця і є посередником між Ним і людьми.
Ангелів дуже багато, більше ніж людей. Для забезпечення порядку в небесних лавах Господь поділив їх за призначенням .
— А яких ви знаєте ангелів?
VII. Вивчення нового матеріалу.
1. Ми сьогодні працюємо в групах.
І гр. – виконує мозаїку Ангела у холодній гамі.
ІІ гр. – у хроматичній гамі.
ІІІ гр. – в ахроматичній гамі.
-Уявіть, що ви потрапили до палацу Снігової королеви. Доберіть кольори, які можна побачити у цьому палаці. Які це кольори?
— Уявіть, що ви потрапили у Палац Сонця. Назвіть якомога більше кольорів. Які це кольори?
— Уявіть себе комахами і ви бачите світ у чорно-білому забарвленні. Які кольори ми бачимо? Які це кольори?
2. Поділ на групи за кольорами.
3. Картка оцінювання діяльності учня на уроці.
4. Техніка безпеки під час роботи з ножицями.
5. Перегляд репродукцій із зображенням Ангелів.
VIII. Практична діяльність учнів.
Читання казки Шапіро
ІХ. Підсумок уроку.
- Перегляд і оцінювання робіт.
- Вбирання новорічної ялинки (очікувані результати).
— Чи виправдалися ваші очікування, які ви визначили на початку уроку?
— Чи всі задоволені результатами?
- Інтерактивний прийом «Рюкзак»
Збираючись у дорогу, ми завжди забираємо необхідні речі у рюкзак. Завершуючи урок, давайте також зберемо наш рюкзак, щоб узяти в дорогу знання, вміння та настрій сьогоднішнього уроку.
Пропоную кожному з вас висловити свою думку щодо сьогоднішнього уроку.
Я знаю ________
Я вмію ________
Мій настрій ________ тому що _______