Повітряна перспектива. Настрій. Квітуча гілочка на тлі пейзажу.

Мета: : ознайомити учнів із поняттям «повітряна перспектива»; навчити зображувати предмети з урахуванням повітряної перспективи; продовжувати формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати співвідношення кольорів; дати поняття про «пейзажні настрої» на прикладі картин відомих художників-пейзажистів І.Айвазовського, А.Куїнджі, закріплювати та вдосконалювати знання з лінійної перспективи в пейзажі.

розвивальна: розвивати уміння аналізувати зображення; формувати естетичні почуття, смак, творчу активність; розвивати комбінаторні здібності, навички та вміння передавати простір, освітлення, визначати тон; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбирати кольори для передачі стану природи залежно від освітлення, часу доби, погоди.

•   виховна: виховувати любов до природи рідної землі, творів образотворчого мистецтва, охайність під час роботи з живописними матеріалами, стимулювати розвиток допитливості,бажання допомогти одне одному.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: ряд робіт художників у жанрі пейзажу та учнівські роботи, музичний супровід, альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий олівець, склянка з водою, серветка.

Хід уроку

  1. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

Актуалізація опорних знань і вмінь

Без слів не можна вірша написати,

Без нот не можна музики заграти,

А у художника своя є мова-

Це мова фарб, це гама кольорова.

1). Гра «Бліц—турнір»

Для того, щоб пригадати, що ми знаємо про живопис ми проведем опитування.

III. Мотивація навчальної діяльності

Картин написано незчисленну кількість. І всі вони за темами, тобто за змістом зображень, розділяються на великі сім’ї — жанри. Це неначебто велике місто розділено на райони або, у крайньому разі, квартали

IV. Вивчення нового матеріалу

1) Відгадування загадки.

.

2). Робота із таблицею на слайді

Пейзажний живопис буває теж різних видів. (Показ слайдів)

3). Перегляд репродукцій

4). Робота над формуванням навичок і вмінь.

Праця над пейзажем починається із зображення цілого, з побудови основних відношень — кольорових відмінностей між головними об’єктами пейзажу (небом, землею, першим, середнім і дальнім планами).

5). Перегляд виставки робіт

Зверніть увагу на пейзажі, що зображені.

  • Які пейзажі ви бачите?

  • Яка кольори переважають?

  • Що зображено на передньому плані?

  • Що зображено на середньому плані?

  1. Практична діяльність учнів

1). Виконання вчителем малюнка на дошці

2)Самостійна творча робота учнів.

Звучить аудіозапис.

VI. Підсумок

1). Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захи­щають свої роботи. Учитель підводить підсумки: дає загальну оцінку виконаним роботам; аналізує характерні помилки в них; оцінює діяльність учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *