Урок 5

Тема:  Елементарні засоби компонування простих форм на площині.

                                            Цікаві подорожі.

Мета:

  • навчальна: перевіряти засвоєння учнями понять “графіка”, “лінія, крапка, пляма, як засоби  виразності”  і закріплювати їх; надати первинні навички користування гуашевими фарбами та пензлем; учити правильно розташовувати зображення на площині аркуша;надавати початкове поняття про компонування простих форм на площині;
  • Розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію,образне мислення; розвивати дрібну моторику руки; сприяти нестериотипності сприйняття учнями звичних об’єктів;
  • Виховна: розвивати естетичне сприйняття дітьми навколишнього світу;виховувати екологічну культуру.

Обладнання: малюнки,ілюстрації(зразки дитячих робіт)із зображенням тварин і рослин, які живуть ростуть в Африці, карта світу. Презентація

Тип:комбінований урок.

                                      Хід уроку

1.Організаційний момент

2.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

— Якими бувають лінії?

— Що можна зобразити за допомогою ліній та плям?

— Які матеріали та інструменти стануть нам у пригоді для малювання фарбами?

3.Повідомлення теми уроку.

А)вступна бесіда

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати.

  • Скажіть чи всі люблять подорожувати?

Отже, якщо всі люблять,то зараз кожен з вас вибере собі для цього будь-який “вид транспорту” і ми відправимось у цікаву і далеку подорож до красивої і цікавої країни — Африка.

Так як вона від нас дуже далеко,то дехто з вас полетить літаком комусь доведеться їхати поїздом чи автомобілем,а можлива хтось попливе пароплавом.

Подивіться на карту і ви переконаєтесь що Африка справді дуже далеко,тому і мандрівка наша буде довгою і цікавою. Отже, рушаймо! На нас там чекають найдивовижніші знайомства.

  • Вперед — в цікаву подорож!(діти встають із-за парт імітують рух транспорту на якому відправились в подорож).

Цей континент найспекотніший на планеті. Тут немає звичних для нас літа і зими,осені й весни. В Африці розрізняють дві пори року — суху і дуже спекотну та дощову. Найбільша у світі пустеля Сахара знаходиться в цій країні,найдовша в світі річка Ніл протікає Африкою. І саме тут ми зустрінемо і познайомимося з рослинами,тваринами і птахами,яких більше ніде неможна зустріти.

Б)Відгадування загадок

Куди повзе  За собою хату везе.(черепаха)

Дуже довга в нього шия,                                                                                                     Через це через паркан,                                                                                                           Заглядає наче кран.(жирафа)

Народився у пустині де піски і дуже жарко,

Має два горби на спині і живе у зоопарку.(верблюд)

Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю.

Сам високій я на зріст,

Замість рота в мене-хвіст.(слон)

— Куди ми з вами потрапили?

— В ліс,поле,пустелю?

В)Перегляд демонстраційного матеріалу(з коментарем учителя)

Г)Продовження бесіди. Розповідь про слонів.

— Де ще, крім Африки можна зустріти африканських слонів?

— А ціле стадо?

— Ціле стадо на чолі з досвідченим ватажком — лише в Африці. Ідуть вони величаво,з гідністю, як і належить найбільшим і найважчим сухопутним тваринам на землі. Вони не бояться ні левів, ні леопардів, ні навіть 10метрових пітонів.

Великий слон важить 8т,а маленьке слоненя-120кг

  • Відгадайте хто зустріне ще нас у цій подорожі?

Будемо повертатися додому, але спочатку заглянемо у найбільшу у світі пустелю Сахару, по якій пливуть ніби кораблі по морі, каравани верблюдів, та бігають ящірки і вітер перекочує по сипучих пісках перекоти поле.

А тепер сідаємо у той транспорт, яким ви «їхали» і гайда додому!

  1. Закріплення вивченого матеріалу

— Яка найбільша сухопутна тварина Африки?

— Які ще тварини ви зустріли в цій подорожі?

5.Поетапне виконання малюнка вчителем.

Вчитель показує,як з ліній і плям утворити рослин і тварин.

Вчитель наголошує на правильному положенні аркуша,як краще розмістити на ньому те,що хочуть діти намалювати.

6.Практична діяльність учнів.

7.Підбиття підсумків.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *