Ознайомлення з поняттям «хроматичні»та «ахроматичні» кольори.

Збагачення палітри колірних відтінків. Малюнок «Котик мій сіренький»

Мета: формувати компетентності: ключові (вміння вчитися — будувати процес самонавчання відповідно до поставленого завдання; соціальна — продуктивно співпрацювати з усіма членами групи; загальнокультурна – логічно, виокремлюючи головне, відтворювати інформацію, сприйняту з паперових носіїв, дотримуватися норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна (життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю) – вчитися слухати інформацію) та предметні(ознайомити учнів із поняттям «хроматичні»та «ахроматичні»кольори,удосконалювати вміння отримувати похідні кольори та їх відтінки,а також розміщувати предмети на малюнку, розвивати окомір,дрібну моторику рук; виховувати уміння спостерігати за навколишнім світом,виховувати екологічну культуру,гуманне і шанобливе ставлення до домашніх тварин,стимулювати розвиток допитливості,самостійно знаходити цікавий матеріал.

Обладнання: альбом, гуаш, пензлі, посудини з водою, виставка книг, картини художників із зображенням котів,іграшковий кіт, таблиця» Послідовність зображення»

Тип уроку:комбінований

Хід уроку.

І.  Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав

А урок наш незвичайний

І цікавий і повчальний.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра з м’ячем «Спіймайколір» (основні,похідні). Жовтий, фіолетовий, синій, зелений, оранжевий, червоний, голубий)

Гра «Теплі, холодні» (синій, голубий, фіолетовий — холодні)

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Сьогодні ми познайомимось із цікавими кольорами. Хроматичні(кольорові) та ахроматичні(безбарні). Які це? Білий, чорний, сірий.

1.Казка про кольори.

  1. IV. Практична робота. Змішування кольорів.

Розбілюючи хроматичні кольори білою фарбою — світлі відтінки,а змішуючи чорною — темні відтінки.

А що можна намалювати хроматичними  кольорами? (сніг, зайчика, кота, морозиво).

  1. V. До нас завітав гість. Хто відгадає?

Біля печі гріється, без водички миється. (Кішка)

Любите? В кого є? Які?

Виступ творчої групи. Цікаві факти про кішок.

Приручили єгиптяни 5000р. тому. Живе в середньому 15р. Бачить до 60м, бігає 50км за год. Люди в яких є коти живуть довше.

— Кішка за життя – 100 кошенят. Коти видають до 100 різних звуків,а собаки-10, найкраще — мама. Один кіт зберігає 10т зерна.

— Вухо повертається на 180 градусів, у вусі 32 м’язи. Вуса допомагають визначити чи пролізе він в отвір чи ні. Якщо вуса дивляться вперед-вона чимось зацікавлена, якщо назад — налякана.

Вперше кішки з’явились в мистецтві Стародавнього Єгипту: настільні малюнки, мумії, піраміди в вигляді кішки. Потім в Греції — на монетах.

  1. VI. Перегляд відеослайдів

— картини;

— пам’ятники.

1березня, 1день весни Всесвітній день кішок.

Та є люди, які викидають цих тваринок на вулицю. А можна так робити?

Ці милі тваринки приносять користь людям, ми про це дізналися. Як будемо ставитися?

Хочете намалювати котика?

VII. Перегляд відеоролика «Поетапне малювання кота»

VIII. Практична робота. Малювання кота.

— Намалюйте великий овал для тулуба і круг для голови.

— Домалюйте вуха, очі, ніс, рот, лапки, хвостик.

— Розфарбуйте.

ІХ. Підсумок уроку.

Виставка робіт.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *