Принципи уроків «Образотворчого мистецтва»

Важливе значення для формування творчих здібностей має також послідовність і систематичність роботи.

Слід пам’ятати, що кожна дитина має свої здібності, тому головне завдання вчителя – вчасно їх помітити, заохотити й надати можливість їм розвиватися. Тільки той вчитель, який сам творчо працює, може виховати творчих учнів.

Виготовляючи речі власноруч чи малюючи малюнки, учні не тільки розвивають увагу, мислення, пам’ять, дрібну моторику руки, але й привчаються до охайності, витримки, терпіння, формують естетичні смаки, стиль; учаться цінувати прекрасне, зокрема, працю інших людей.

Я будую уроки на принципах:

  • нестереотипності, стуктурної різноманітності та режисури;
  • залучення учнів до співпереживання, створення емоційного настрою відповідно до теми уроку (використання ігрових, казкових моментів, інтерактивних прийомів);
  • наявності трьох основних структурних компонентів уроку (відповідно до законів будь-якої творчості) – сприймання, формування творчого задуму, посильної творчої реалізації.

Намагаючись стимулювати в учнів процес мислення, викликати в них віру у власні сили, упевненість у своїх можливостях, я не подаю все у готовому вигляді, а пропоную дітям подолати певні перешкоди, труднощі на своєму шляху. Так, формуванню та розвитку творчих здібностей обдарованих дітей сприяє їх залучення до виконання диференційованої роботи, самостійна підготовка повідомлень, вивчення матеріалу наперед. Свою роботу з обдарованими дітьми я базую на принципах демократичності, майстерності, системності та гуманізму. Я намагаюся створити для таких дітей найоптимальніші умови для розвитку та навчання.

Враховуючи специфіку школярів , я застосовую систему пошукових методів, яка передбачає використання творчих завдань щодо створення учнями дивовижних художніх образів.

Для розвитку мислення школярів я використовую на уроках проблемні завдання. Суперечності, що виникають під час розв’язання проблеми, викликають дискусію, спонукаючи до роздумів, пошукової діяльності та формування висновків.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *